Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym przypadku?

Witam, chciałabym zadać pytanie dotyczące możliwej ciąży. Otóż 2 miesiące temu miałam stosunek ze swoim chłopakiem z zabezpieczeniem. Prezerwatywa nie była uszkodzona ani źle założona. Miesiaczkuje raczej nieregularnie, a moje cykle wahają się o max 12-16 dni. 2 tygodnie temu zrobiłam test ciążowy ponieważ krwawienie się nie pojawiało, wynik wyszedł negatywny. Dodam to tego takze, ze praktycznie wszystkie kobiety w mojej rodzinie cierpią na zespół policystycznych jajników (u mnie jeszcze nie stwierdzony, ale prawdopodobnie genetyczny) oraz mam sporą nadwagę. Mija już 7 tygodni od stosunku, a mnie zaczyna boleć brzuch, zrobił się twardy I często mam nudności. Dodam jeszcze tylko że mocno się tym wszystkim stresuje i sama już nie wiem czy to nie przez to spóźnia mi się miesiączka I mam te objawy. Bardzo proszę o odpowiedź

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko zapłodnienia w opisanej przez Panią sytuacji jest znikome, zatem nie sądzę, by była Pani w ciąży.

Natomiast bardzo niepokojące są Pani cykle – niedopuszczalna i niefizjologiczna jest długość 12-16 dni. Minimum to 21-23 dni, a równie niepokojący jest cykl trwający powyżej 45 dni. To zdecydowanie obliguje do konsultacji ginekologicznych i wykonania badań, w tym USG TV. Dodatkowo wspomina Pani o PCOS – może on powodować zaburzenia cyklu, w tym występowanie plamień, a także wtórnego zaniku miesiączki. Proszę zapoznać się z tą infografiką: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-dolegliwosci-i-symptomy-moga-swiadczyc-o-pcos.

Sugeruję wizytę u ginekologa – jeżeli przyczyną Pani dolegliwości jest zespół policystycznych jajników, to badanie USG je wykaże. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie wdrożenie leczenia – przywrócenie i uregulowanie cyklu miesiączkowego (co jest kluczowe) wymaga rozpoczęcia leczenia hormonalnego. Więcej o zaburzeniach miesiączkowania w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.