Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę i jak długo powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Witam, stosuje tabletki Atywia od roku. 7mego dnia brania tabletki odbyłam stosunek rano a wieczorem zapomniałam o tabletce(!). Kiedy zorientowałam się, że nie zażyłam tabletki przyjęłam nazajutrz podwójną dawkę (niestety dopiero około godziny 23). 9ego dnia wróciłam do cyklu brania tabletki regularnie o tej godzinie, o której zawsze biorę. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę i jak długo powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Rozumiem, że przez 6tą tabletkę byłam zabezpieczona. Dnia siódmego kiedy zapomniałam. Po tym czasie nie dochodziło do zbliżeń więc czy istnieje ryzyko ciąży?

Nie przyjmuje się zaległych tabl. anty. jednoczasowo, można przyjąć maksymalnie 1 tabletkę na dobę. Proszę o tym pamiętać, a ginekolog powinien pani o tym powiedzieć. Skuteczność nie zostanie zachowana, nigdy nie wynosi 100%. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.