Jakie jest zagrożenie dla ciąży, jeśli jadłam wędzonego łososia?

Witam. Jestem w 8tc. Od samego początku jadłam wędzonego na zimno łososia sałatkowego. Myślałam, że tylko surowe ryby mogą zaszkodzić. Obecnie kategorycznie nie będę jadła łososia wędzonego, ale boję się zakażenia:( Czy jeśli doszło do niego (mam na myśli siebie i dziecko) to bym miała jakieś objawy? I czy morfologia krwi da mi jakieś dane, że jestem zarażona? Z góry dziękuję za informacje :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Morfologia raczej nie wniesie istotnych informacji. Zakażenie jest raczej mało prawdopodobne, ale powinno się unikać surowych czy półsurowych mięs i ryb w trakcie ciąży.