Jakie leczenie powinna podjąć osoba z wysokim cholesterolem?

Witam. Mój cholesterol 245mg , trójglicerydy 208mg , bardzo łatwo się męczę co przyspiesza bicie serca oraz mam krótki oddech (tak jakbym nie mogła do końca wziąć powietrza) Proszę o pomoc, lub propozycję badań potrzebnych do rozwiązania problemu.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego o badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie. sądzę że wskazane będzie wykonanie zapisu ekg a następnie przeanalizować stopień ryzyka sercowo-naczyniowego i względem nie wdrożyć odpowiednie postępowanie. na wszystkich etapach leczenia jest zmiana diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej.