Wynik cholesterolu całkowitego w surowicy

moj wynik. Cholesterol całkowity (ICD-9:I99 Wynik w surowicy 214,00 mg/dl 115,00 190,00 H

Milena Lubowicz

Pozom cholesterolu jest podwyższony, proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który oceni czynnika ryzyka sercowo-naczyniowego u Pani i zdecyduje czy konieczne jest podawanie leków obniżających cholesterol. Poza tym konieczne jest postępowanie niefarmakologiczne, takie jak redukcja masy ciała (jeżeli jest zbyt wysoka) oraz dieta niskotłuszczowa.
Pozdrawiam