Jakie mogą być przyczyny braku porannej erekcji?

Dzień dobry. Mój problem to zaburzenia erekcji. Napiszę od początku a więc mam stałą partnerkę od lutego tego roku i od początku naszej znajomości mam trudności z erekcją. Najczęściej nie mam problemu uzyskać erekcji ale ją utrzymać i często podczas sexu mój członek opada a gdy już opadnie to wtedy nawet największe starania partnerki nie potrafią pomóc. Dodam iż przed nią miałem jedynie jeden kontakt seksualny który oczywiście niezbyt dobrze się udał także można powiedzieć iż to właśnie dopiero z moją obecną partnerką zaczynam życie seksualne a dodam że mam już 25 lat. Dziwne jest też to iż NIGDY nie doszedłem podczas masturbacji bo mój penis często nawet nie był w pełnym wzwodzie także nigdy nie rozładowałem swojego napięcia w taki właśnie sposób. Porannych erekcji również praktycznie nie mam. Byłem u urologa z tym problemem i zrobiłem wszystkie badania (prolaktyna,testosteron itd) i wyniki wyszły dobre. Miałem także robione USG prącia,jamy brzusznej. Wszystko wyszło okej. Lekarz stwierdził iż to problem natury psychologicznej i przypisał mi Cialis 5mg z tym że nawet przy tym leku czasami nie potrafię odbyć pełnego stosunku bo mój członek opada. Miałem dużo nieudanych stosunków i przyznam że czasami myślę podczas seksu czy znów nie będzie "klapy" ale bywało również że miałem pare udanych stosunków pod rząd i nabierałem tej pewności siebie by potem znów nie być w stanie odbyć normalnego stosunku i to takie potem błędne koło. Naprawdę już nie wiem co mam robić. Jaka może być przyczyna tych moich niedolegliwości? Partnerka bardzo mnie wspiera ale ja coraz ciężej sobie z tym radzę. Zapisałem się na konsultacje online do seksuologa/psychologa ale czy psychika to główny problem i czy to coś da? Dziękuje.

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną dolegliwości. Brak porannych wzwodów i niemożność uzyskania wzwodu podczas masturbacji może sugerować organiczne tło zaburzeń. Jednak to, że odbył Pan kilka udanych stosunków sugeruje przyczyny psychogenne. Konieczna jest pogłębiona diagnostyka - przede wszystkim wykluczenie chorób tarczycy, nadciśnienia, podwyższone poziomu glukozy lub cholesterolu. Czasami niedobór witaminy B12 może dawać podobne objawy. Jeśli od strony fizycznej wszystko będzie ok - zaburzenie ma tło psychologiczne i konieczne będzie podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam!

https://terapiaslomka.wordpress.com/

Dzień dobry,
Podjęta przez Pana droga leczenia jest jak najbardziej słuszna. Zawsze dobrze najpierw wykluczyć kłopoty natury medycznej. Skoro w tym obszarze jest to załatwione, należy zgłosić się do psychologa, który specjalizuje się w pomocy w obszarze seksuologii. Opisywana przez Pana sytuacja jest dość częsta u mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają życie seksualne. Podłożem kłopotów jest (prawdopodobnie) stres i ciągłe myślenie o tym, czy stosunek się uda, czy nie. To "odwraca uwagę" od podniecenia i partnerki, a także od radosnego przeżywania sytuacji intymnej. Psycholog przeprowadzi wywiad psychologiczno - seksuologiczny i zaproponuje przebieg terapii seksuologicznej. Pana objawy mogą także mieć przyczyny niezwiązane z seksem, ale tym psycholog ewentualnie także się zajmie. Proszę także pamiętać, że zdarzają się Panu okresy sukcesów w sferze seksuologicznej! Jestem przekonany, że z pomocą odzyska Pan wiarę w siebie i swoje możliwości. Proszę być cierpliwym i wytrwałym. Pozdrawiam serdecznie!