Jakie są granice skracania bądź wydłużania nogi?

Mam pytanie, jakie są granice skracania bądź wydłużania nogi? U mnie różnica między kończynami to ok 1 cm. Niestety bardzo wpływa to na mój kręgosłup (skolioza doprowadziła do ucisku na nerw kulszowy). Chciałabym w końcu pozbyć się bólu nogi. Proszę o pomoc

Szanowna Pani, różnica pomiędzy długościa kończyn dolnych do 1,5cm jest uznawana za fizjologiczną. Jeżeli w Pani wypadku ta różnica jest przyjmowana za przyczynę bólów kręgosłupa to radziłbym pzreprowadzenie wnikliwej diagnostyki kręgosłupa. Skolioza może być również przyczyną róznicy w długości kk dolnych - a w tym wypadku dążenie do wyrównania kończyn dolnych będzie związane bardziej z leczeniem skutków, a nie przyczyny doelglwiości. Pozdrawiam i proszę skonsultować się z ortopedą ( wywiad, badanie fizykalne oraz ewentualne badanioa dodoatkowe)