Jakie są powodu braku rozwoju dziecka w 26. tygodniu ciąży?

Jestem w 26 tygodniu ciaży. Bylam dzis na badaniu kontrolnym i lekarz stwierdzil, ze od ostatniej wizyty dziecko w ogole nie uroslo. Wyglada na 20 tydzien , a dno macicy nie podnioslo sie. Zostalam skierowana do lekarza genetyka. Czego mam oczekiwac? O co pytac? Czy jest szansa, ze dziecko urodzi sie zdrowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna obserwacja i ewentualne badania. Czy wy poprzednim badaniu tzn. w badaniu pierwszym trymestrze ciąży było wszystko prawidłowo?