Jakie są przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust?

Witam. Mój chłopak od jakiegoś czasu ma problem z bardzo nieprzyjemnym zapachem z ust. Jest to smród flegmy/ropy. Nawet po myciu zębów, płukaniu gardła.. Twierdzi, że nie zbierają mu się w gardle żadne wydzieliny etc. Zapach czuć jakby w oddechu z ust i nosa. Czym to może być spowodowane?

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to spowodowane chorobą refluksową przełyku, uchyłkami przełyku, ropnymi zmianami w obrębie migdałków podniebiennych, brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej lub próchnicą zębów. Chłopaka powinien obejrzeć laryngolog i stomatolog.