Jakie są sposoby leczenia problemów z napiętym dźwigaczem odbytu?

Witam. Od 3 miesięcy borykam się z problemem napiętego dźwigacza odbytu. jestem po dwóch zabiegach odbytu pierwszy częsciowe wypadanie. drugi wycięcie guzka oba zakonczone powodzeniem. Po tych przejsciach postanowiłem zmienić tryb życia i przerzuciłem sie z pracy fizycznej na statyczną(umysłową) I zaczął sie problem. Aktualnie mam bardzo małą aktywność fizyczną. 3h dzienie jazdy samochodem. i 8h siedzenia przed komputerem. Problem mój dotyczy lewego dźwigacza odbytu jak w większości przypadków. Byłem u proktologa stwierdził duże napięcie zwieracza odbytu. Ale poza przepisaniem maści robionej na zamówienie nie dowiedziałem się nic szczególnego. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe w codziennym życiu a na internecie jest bardzo mało informacji skutecznego leczenia. Nie korzystałem nigdy z waszych usług online i przyznam szczerze ze nie wiąze z tym jakis wiekszych nadzieli bo z tego co widzę w wiekszosci odpowiedzi zalecacie wizyte u lekarza. Z tym ze ja wiem dokłądnie co mi jest i jakie są tego powody. Chodzi mi głownie o sposoby leczenia. jakaś maść rozkurczowa? zmiejszająca napięcie mieśni? Proszę o fachowe podejscie do sprawy. Internet ma strasznie ograniczone źródło informacji na ten temat. Pozdrawiam.

Szanowny Panie, z opisu trudno zorientować się na czym polegają Pana dolegliwości. Choroby dna miednicy są zwykle bardzo skomplikowane zarówno jeśli chodzi o przyczyny, jak i diagnostykę. Zalecałbym wykonanie kompletu badań stosowanych w przypadku takich problemów jak u Pana: manometria anorektalna, USG transanalne dna miednicy 3D, defekografia. Po wykonaniu badań zalecam jednak wizytę u doświadczonego proktologa. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie www.melitamedical.pl