Jakie zaburzenia leczyć można w paradygmatach fenomenologicznym i humanistycznym?

Jakie założenia, na czym powinien się skupić psychoterapeuta, jakie zaburzenia leczyć można w paradygmatach fenomenologicznym i humanistycznym? Czym się różnią?

Skuteczność różnych szkół psychoterapeutycznych jest porównywalna, niezależnie od zaburzenia. Najważniejsza jest motywacja do zmiany, zaangażowanie w proces terapii i zmiany i współpraca z psychoterapeutą.