Karmienie piersią a alergia na alfa-laktoalbuminę i kazeinę u dziecka

Karmię wyłącznie piersią. Córce (4,5 miesiąca) w testach krwi wyszło uczulenie na alfa-laktoalbuminę i kazeinę. Przeczytałam, że są to składniki mleka kobiecego. Czy to znaczy, że mała jest uczulona na moje mleko? Czy będę musiała przestać karmić piersią? Czy wystarczy przejść na dietę? Chciałabym karmić piersią jak najdłużej. Proszę o odpowiedź.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Najprawdopodobniej będzie konieczne przejście z karmienia naturalnego na karmienie sztuczne. Zalecam konsultację u lekarza pediatry. Pozdrawiam.