Alergia przy karmieniu piersią

Witam. Jestem mamą 5-miesięcznej Lenki. W 3 tygodniu życia przy karmieniu piersią ujawniła się alergia w postaci czerwonych, drobnych krostek, tworzących suchą skórkę na brzuszku, plecach, szyi, bóle brzuszka i wzdęcia. Dietą eliminacji i po konsultacji u lekarza okazało się, że mała ma najprawdopodobniej alergię na białko mleka krowiego. Lekarz przepisał nam Cropoz G, który podawaliśmy przez prawie 3 tygodnie. Jest lepiej. Wprowadziłam słoiczki z Hippa dla alergików, aby rozszerzyć dietę. Chciałam zapytać o produkty spożywcze, które ja mogę jeść, gdyż chcę karmić nadal piersią, a szukając w Internecie odpowiedzi, okazuje się, że białko mleka krowiego jest prawie wszędzie. Jest to dla mnie okrutnie ciężkie, bo zostaje mi niewiele produktów, a dieta matki karmiącej powinna być urozmaicona. Warzywa, które jem, to marchew, ziemniak, pietruszka i burak. Owoce to tylko jabłka i to rzadko, bo mam po nich wzdęcia. Dodam, że nie jem również innych produktów, które mieszczą się na liście alergenów. Apetyt mi dopisuje, bo mała często domaga się piersi i wtedy głód zajadam kanapkami z wędliną. Czy niektóre produkty nabiałowe mogą mniej uczulać? Mam wrażenie, że po żółtym serze i jajach nie ma u niej silnej reakcji alergicznej. Proszę o jakieś wskazówki. Dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Jeśli chodzi o produkty mleczne, które może Pani jeść, to jest to sprawa bardzo indywidualna. Z czasem dziecku mija alergia, powinna Pani jednak ograniczyć wszystkie produkty zawierające mleko krowie przynajmniej do kilku miesięcy (4-5). Powinna Pani spożywać produkty bogate w białko roślinne (rośliny strączkowe) oraz spróbować jeść produkty z mleka koziego czy owczego.

Najbardziej alergizujące produkty to: mleko krowie i produkty mleczne, jaja, wołowina, cielęcina, owoce cytrusowe, czekolada, pszenica, soja, orzechy i ryby. Powinna Pani zwrócić uwagę, czy na te produkty dziecku również nie jest uczulone.

Jeśli chodzi o warzywa i owoce, powinny być jak najbardziej różnorodne. Może Pani uzupełniać swoją dietę o suplementy wapnia. Dziecku proszę dalej podawać preparaty dla alergików.

Pozdrawiam.