Kiedy będę już całkiem zabezpieczona przed ciążą?

Witam. Zapomniałam dwóch tabletek w 2 tygodniu przyjmowania (jednej zapomniałam wziąć w poniedziałek i we wtorek wzięłam poniedziałkową gdy tylko sobie o niej przypomniałam - minęło 12 godzin, natomiast zapomniałam tej drugiej wtorkowej (właściwej), dzisiaj wzięłam dwie naraz - z dnia wczorajszego i dzisiejszego. Dziś zaczyna się trzeci tydzień. Czy w takiej sytuacji mam nie robić 7-dniowej przerwy, tylko kontynuować kolejne opakowanie? Kiedy będę już całkiem zabezpieczona przed ciążą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z cała pewnością warto pominąć przerwę pomiędzy opakowaniami. Radziłbym także stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.