Kiedy doszło do poczęcia?
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy wynik beta hcg (normy wieku ciąży) powinny się pokrywać z wiekiem z usg? Otóż mam nieregularne cykle (PCOS) ostatni okres miałam 17.12.2011. 27.12.2010 miałam usg, którego wynik nie dawał szansy na to, że będzie owulacja (był to 11dc). Jednak jestem w ciąży. Dnia 24.01.11 zrobiłam test beta, wyszła 147. Powtórzyłam 28.01.11 i wynik był 1230. Według norm musiałam być przynajmniej na początku 4 tygodnia od owulacji. Jednak 14.02.11 byłam na usg i według druczku byłam wówczas w 7 tygodniu 1 dniu ciąży.
Czy potrafi mi pani wyjaśnić, kiedy mogło dojść do poczęcia? Kiedy mogłam mieć owulację? Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie
Witam serdecznie!
Przy tak rozbieżnych datach trudno ustalić, kiedy mogło dojść do zapłodnienia. Jak sama Pani wie zespół policystycznych jajników jest wyjątkowo nieprzewidywalny i trudno ocenić, kiedy dochodzi do owulacji. Wyniki laboratoryjne mają duży zakres wartości w pierwszych tygodniach ciąży, co często daje jedynie przybliżone wyniki. Z kolei badanie USG zaleca się wykonać między 10 a 14 tygodniem ciąży, gdyż w tym czasie pomiary dają najbardziej wiarygodne wyniki.
Jeżeli ma Pani obawy odnośnie rozwoju ciąży proszę porozmawiać ze swoim ginekologiem, który przeanalizuje całą Pani sytuację i wyjaśni rozbieżności w pomiarach.
Pozdrawiam