Kiedy doszło do poczęcia?

Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy wynik beta hcg (normy wieku ciąży) powinny się pokrywać z wiekiem z usg? Otóż mam nieregularne cykle (PCOS) ostatni okres miałam 17.12.2011. 27.12.2010 miałam usg, którego wynik nie dawał szansy na to, że będzie owulacja (był to 11dc). Jednak jestem w ciąży. Dnia 24.01.11 zrobiłam test beta, wyszła 147. Powtórzyłam 28.01.11 i wynik był 1230. Według norm musiałam być przynajmniej na początku 4 tygodnia od owulacji. Jednak 14.02.11 byłam na usg i według druczku byłam wówczas w 7 tygodniu 1 dniu ciąży.
Czy potrafi mi pani wyjaśnić, kiedy mogło dojść do poczęcia? Kiedy mogłam mieć owulację? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Przy tak rozbieżnych datach trudno ustalić, kiedy mogło dojść do zapłodnienia. Jak sama Pani wie zespół policystycznych jajników jest wyjątkowo nieprzewidywalny i trudno ocenić, kiedy dochodzi do owulacji. Wyniki laboratoryjne mają duży zakres wartości w pierwszych tygodniach ciąży, co często daje jedynie przybliżone wyniki. Z kolei badanie USG zaleca się wykonać między 10 a 14 tygodniem ciąży, gdyż w tym czasie pomiary dają najbardziej wiarygodne wyniki.
Jeżeli ma Pani obawy odnośnie rozwoju ciąży proszę porozmawiać ze swoim ginekologiem, który przeanalizuje całą Pani sytuację i wyjaśni rozbieżności w pomiarach.

Pozdrawiam