Kiedy lekarz jest w stanie określić wiek ciąży?

Witam, proszę o objaśnienie, jak lekarz liczy tygodnie ciazy. Test ciążowy wykazał dwie kreski dzień pp spodziewanej miesiączce (10.03). Mam wizytę na 17.03 czy lekarz będzie juz w stanie określić wiek ciąży?

Magdalena StusiĹska

Lekarz jest w stanie obliczyć wiek ciąży w przybliżeniu w oparciu o datę ostatniej miesiączki lub na podstawie pomiarów wykonanych w badaniu USG. Tak więc będzie w stanie wyliczyć wiek ciążowy.