Kiedy lekarz może wystawić zaświadczenie o ciąży?

Witam, Przebywam obecnie na wypowiedzeniu w pracy. W poniedziałek wykonałam badania krwi na którym wyszło że jestem w 5 tyg ciąży. Poszłam dziś do lekarza z prośbą o wystawienie zaświadczenia które jest mi potrzebne aby wycofać złożone wypowiedzenie w pracy. Lekarz mi odmówił twierdząc ,że jest za wcześnie bo jeszcze nie wiadomo czy się utrzyma. Czy postąpił słusznie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy udac się na konsultacje do innego lekarza ginekologa