Kiedy mogę zacząć uprawiać sex bez dodatkowych zabezpieczeń, jeśli zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Zaczynam po raz pierwszy brać tabletki antykoncepcyjne (N***). Kiedy mogę zacząć stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń (prezerwatywy)? Tego samego dnia rano, kiedy zauważyłam krwawienie wzięłam tabletkę. Skąd mam pewność, ze wzięłam ją 1. dnia cyklu? Może okres rozpoczął się w nocy? Czy lepiej poczekać 7 dni i rozpocząć stosunek bez zabezpieczeń. Jak to wszytko wygląda?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Działanie antykoncepcyjne hormonalnych środków doustnych rozpoczyna się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki, która powinna zostać przyjęta w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Nie ma powodu do niepokoju. Na pewno przyjęła ją Pani prawidłowo. Stosunki płciowe może Pani rozpocząć w każdym momencie.

W razie wątpliwości zapraszam do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na łamach naszego portalu www.abcantykoncepcja.pl

Pozdrawiam i życzę powodzenia.