Kiedy po operacji można starać się o potomka?

Witam, Mam w pochwie dwa mięśniaki,tj. 3,20cm i 3,55cm Mam podjąć decyzję czy operować czy zostawić je.Podobno jedna i druga decyzja nie jest dobra.Nie wiem czy będę mogła zajść w ciążę, a już myślę o tym (35lat). Z powodu mięśniaków długo leczylam się z anemi, a teraz Codziennie od dawna biorę żelazo i jestem na pograniczu normy. Jestem bardziej za usunięciem.. I takie pytania: Jak długo po operacji dochodzi się do zdrowia? Kiedy po operacji można starać się o potomka? Lepiej usunąć, czy nie?

Lek. Tomasz Budlewski

Jestem zdania że lekarz ginekolog powinien porozmawiać i razem z Panią przeanalizować wszystkie za i przeciw takiego i takiego rozwiązania. Wpływ zabiegu na organizm jest bardzo różny i ciężko tak naprawdę przewidzieć czas rekowalescencji.