Kiedy począć dziecko?

Witam, postanowiliśmy z mężem postarać się o dziecko. Mam dość regularne cykle. 28,29 dni. Ostatnią mięsiączkę miałam 22 sierpnia,czyli owulacja wypada mniej więcej 4 września. Założyłam, że powinniśmy kochać się z mężem w 10,12,14 dniu cyklu. Czy dobrze to wszystko obliczyłam? Czy właśnie w tych dniach powinniśmy postarać się o dzidziusia? Dodatkowo sprawdzam temperaturę i śluz. Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Owulacja powinna wystąpić w oklicach 14.-15. dnia cyklu. Wtedy też ma Pani największe szanse na zapłodnienie. Proponuję jednak nie kochać się częściej niż co 3 dni (częste stosunki mogą osłabiać jakość nasienia).