Kiedy pojawia się normalne krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, przez 4 lata brałam R******. 22kwietnia wzięłam ostatnią tabletkę. 26 kwietnia wystąpiło krwawienie. Teraz czekam na normalne krwawienie. Mija już 28 dzień i nic, jest już 37 dzień i też nic. Nie wiem, czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy jeszcze poczekać.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nieregularne cykle mogą się zdarzyć po odstawieniu tabletek. Oczywiście jeśli bardzo się Pani niepokoi, to wizyta u ginekologa nie zaszkodzi. Proponuję również wykonać test ciążowy - odstawienie antykoncepcji doustnej sprzyja zajściu w ciążę.