Kiedy powinna nastąpić poprawa u dziecka przy stanie zapalnym ucha?

Witam serdecznie. W piątek moja 5 letnia córeczka zaczęła narzekać na ból ucha. Nadmienię iż wcześniej miała katar. Udałam się z nią do lekarza laryngologia. Pani doktor przepisała Amoksilav. Jest to ostry stan zapalny. Proszę serdecznie o odpowiedź czy po piątek dawce powinna nastąpić poprawa? Gdyż córeczka nadal bardzo płacze z bólu. Podaję jej środek przeciwbólowy ibum. Równo po pięciu godzinach ból powraca. Z góry pięknie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Jeszcze jeden dzień musicie się przemęczyć. Czasami należy dokonać paracentezy, nacięcie błony bębenkowej aby upuścić z ucha środkowe płyn zapalny, który to właśnie się tam rozpiera i daje ten ból. Daj krople ototalgin do ucha.