Kiedy powinnam włożyć ponownie krążek?

Mam problem, odstawiłam krążki antykoncepcyjne i chciałam do nich wrócić, wiem, że powinnam włożyć krążek w pierwszy dzień miesiączki, ale problem polega na tym, ze jej nie dostaje, jestem strasznie napuchnięta i bardzo zle czuje się sama ze soba. Bardzo chciałabym wrócić do krążków, tylko nie wiem kiedy go włożyć jeżeli nie krwawię i nie mam miesiączki :( bardzo proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani założyć krążek nie w pierwszym dniu okresu, stosować normalnie 3 tygodnie - tydzień przerwy, ale podczas pierwszego opakowania ochrona antykoncepcyjna nie będzie pełna.