Kiedy powinno pojawić się krwawienie po odstawieniu i czy teraz już zrobić test ciążowy?

Witam. Mój problem polega na tym że 4 dni temu skończyłam pierwszą dawkę tabletek antykoncepcyjnych i nadal nie pojawiło się krwawienie. W trakcie przyjmowania tabletek nie wspolzylam ale ok 2 miesięcy temu pojawił mi się sam okres. Bez pomocy tabletek się on nie pojawia. Na początku się cieszyłam, że w końcu jajniki zaczęły pracować same ale się dowiedziałam, że kiedy dojdzie do zapłodnienia może wystąpić krwawienie. Byłam u lekarza w tedy ale lekarka na USG nic nie zobaczyła. I moje pytanie jest takie kiedy powinno pojawić się krwawienie po odstawieniu i czy teraz już zrobić test ciążowy?

Lek. Paweł Szadkowski

Krwawienie zazwyczaj pojawia się po 2-3 dniach po odstawieniu tabletek, ale skoro jest to pierwsze opakowanie, cykl może jeszcze nie być uregulowany. Skoro nie współżyła Pani od 2 miesięcy, ciąża jest mało prawdopodobna.