Kiedy rozpocząć następne opakowanie tabletek?

Zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne. Dziś skończyło mi się pierwsze opakowanie i nie wiem czy mam jutro rozpocząć następne czy zrobić przerwę? Dużo słyszałam ale nie wiem. Pomocy i jeszcze jedno, tabletki zaczęłam przyjmować po okresie, źle zrobiłam?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zależy jakie tabletki Pani przyjmuje. Jeżeli w opakowaniu jest 21 tabletek to powinna Pani zrobić 7dniową przerwę. Nie ma znaczenia fakt, że poprzednie opakowanie nie było zaczęte w pierwszym dniu cyklu.
Natomiast jeśli w opakowaniu jest 28 tabletek to nie trzeba robić przerwy.
Powinna się Pani dokładnie zapoznać z ulotką informacyjną przyjmowanych tabletek.

Pozdrawiam