Kiedy test z krwi wykryje ciążę?

Podczas stosunku pękła nam prezerwatywa. Był to mój pierwszy dzień płodny w cyklu. Po wszystkim udałam się do łazienki, by w miarę mozliwości wypłukać nasienie. Czy jest duża możliwość na zajście w ciążę? Pojutrze, czyli po ośmiu dniach od stosunku wybieram się na badanie krwi, czy już wtedy możliwe będzie jej ewentualne wykrycie?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie po 8 dniach może jeszcze nie być całkowicie wiarygodne. Proponuję wykonać badanie po 14 dniach od stosunku.