Kiedy wykonać b-HCG w tej sytuacji?

Witam, Mam 27 lat, od 5 miesięcy staramy się z partnerem o dziecko. Od około 1,5 miesiąca stosuję Pregnę start. Aktualnie mam spóźniony okres o 8 dni, jednak 3 dni temu zauważyłam delikatne brązowe plamienie, które utrzymywało się do wczoraj połączone z delikatnym bólem podbrzusza, co skojarzyłam z plamieniem implantacyjnym. Również od 3 dni w nocy co 2-3h budzi mnie parcie na pęcherz, co nigdy się nie zdarzało. Jednak 2 dni temu zrobiłam test ciążowy domowy z krwi, a dziś z moczu. Oba wyszły negatywnie. Czy może być to początek ciąży? Czy w tym czasie test ciążowy powinien już wyjść pozytywny? A może zażywanie witamin mogło wpłynąć na zaburzenia miesiączkowania? Jeśli to plamienie implantacyjne, to kiedy powinnam zrobić badanie Bhcg? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

testy ciążowe mogą wykryć ciążę już po 7-10 dniach od zapłodnienia, jednak najlepiej wykonywać je w terminie spodziewanej miesiączki lub po niej. Wówczas są najbardziej wiarygodne.

Skoro wykonywała Pani testy ciążowe kilka dni po terminie miesiączki, to niestety, ale najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności proszę jeszcze oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, który da ostateczną odpowiedź.

Przyjmowany przez Panią preparat nie powinien powodować zaburzeń miesiączkowania. Natomiast brązowe plamienia zamiast okresu połączone z bólem podbrzusza i parciem na pęcherz mogą oznaczać infekcje lub zaburzenia hormonalne, dlatego proszę udać się do lekarza.

Więcej informacji na ten temat może Pani znaleźć pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.