Kilka zmian demielinizacyjnych a drętwienie połowy twarzy

13.02 zaczęłam odczuwać drętwienie, parestezje w lewej nodze do kolana, i tak trwa to do dziś (nie ma przerw w tych odczuciach) czyli 06.03, tyle że już doszło do palca u stopy, w którym mam uczucie skurczu. 29.02 robiłam badanie witB12 227,50 pg/ml(norma197-772). Podejrzewane jest u mnie także SM, ale rok ponad temu badanie PMR nie wykazało prążków, w MR kilka zmian demielinizacyjnych-wtedy drętwienie połowy twarzy. Czy moje dolegliwości mogą być spowodowane zaledwie niskim poziomem wit. b12?

Rozpoznanie zawsze stawia się w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badania pacjenta.

Zmiany demielinizacyjne i podejrzenie SM wymaga wyjaśnienia i prawdopodobnie pogłębienia diagnostyki.

Wit b12 składa się z 3 frakcji z czego tylko jedna jest aktywna w organizmie. W przypadku niskiego poziomu wit B12 ( oznacza się całość) może się zdarzyć, że w rzeczywistości w organizmie występuje niedobór tej witaminy.