Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Klinowate spłaszczenie trzonu w wyniku RTG kręgosłupa

Witam Mam dwa pytania/prośbę o interpretację wyniku RTG kręgosłupa: 1. wyprostne ustawienie kręgosłupa szyjnego ze zniesieniem fizjologicznej lordozy. 2. klinowate spłaszczenie trzonu Th11 - stan po złamaniu (tylko, że nie miałam żadnego wypadku/upadku). Przestrzenie międzykręgowe zwężone na poziomach Th10-Th11 i Th11-Th12. innych nieprawidłowości nie opisano. Dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! 1. Zniesienie fizjologicznej lordozy oznacza zniesienie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa szyjnego ku przodowi i stanowi zmianę zwyrodnieniową. 2. Jeśli wynik opisuje stan po złamaniu to najprawdopodobniej tak właśnie było, bez względu na fakt, że nie miała Pani żadnego upadku/wypadku. Może być to bowiem wynik na przykład osteoporozy. Proszę pamiętać, że w przypadku złamań kompresyjnych (zapadnięcie trzonu kręgu, który pod wpływem pokruszenia/ucisku tkanki zmienia kształt) jeśli proces ten ma charakter stopniowy/przewlekły to może być to zupełnie bezbolesne. 3. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych również jest wynikiem zmian zwyrodnieniowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy