Kłopoty z zaśnięciem i budzenie z krzykiem

Witam, Mam kłopoty ze snem, nie mogę zasnąć a jak już mi się uda jest to godzina w okolicach 1 / 2 czasem 3 w nocy. Kilka razy budzę się w nocy, zazwyczaj po godzinie 4 lub 5. Ostatnio pojawiły się sny, przez co budzę się z krzykiem lub z płaczem. Bardzo proszę o pomoc.

Witam. Podane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe, które mają podłoże psychologiczne i dlatego sugerowałabym żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa.
W przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest sposobem leczenia z wyboru i daje bardzo dobre rezultaty ( oczywiście pod warunkiem rzetelnej współpracy ze strony pacjenta). Przeżywanie silnego napięcia emocjonalnego i lęku powodować mogą problemy ze snem.