Kłucie w gardle i przełyku promieniujące do ucha oraz zwyrodnienie w odcinku szyjnym
witam od jakiegoś czasu dokucza mi tak jakby kłucie w gardle , przełyku z prawej ciężko mi określić dokładne miejsce czasami promieniuje do ucha , do tego od czasu do czasu ucisk, ból szczęk górnej i dolnej czasami jest to bardziej taki ucisk, oprócz tego wydzielina, gula w przełyku. Tk całej głowy ok, zatoki ok, badania ogólne krwi ok, węzły chłonne nie powiększone, tsh ok, Pani neurolog stwierdziła zwyrodnienie w odcinku szyjnym kręgosłupa.Nie wiem gdzie się dalej udać, co to może być.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Badania krwi - leukocyty
Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.
Witam!
Opisane przez panią dolegliwości oraz brak odchyleń w badaniach sugerują dolegliwości natury psychosomatycznej. Zwłaszcza uczucie "guli w gardle" jest bardzo charakterystyczne dla tego typu zaburzeń. Zwyrodnienie w odcinku szyjnym jest powszechne i niestety nie ma na to leczenia, poza fizjoterapią w przypadkach gdy powoduje dolegliwości.
W Pani przypadku proponuję konsultację z psychologiem lub psychiatrą, którzy to zajmują się zaburzeniami natury psychosomatycznej. Zaburzenia te polegają na "przenoszeniu" problemów natury psychicznej, stresów na różnego rodzaju dolegliwości fizyczne: bóle, drętwienia, niedoczulice i wiele innych. W takich przypadkach najlepsze efekty uzyskuje się poprzez rozmowy terapeutyczne zmierzające do namierzenia problemu, który stanowi tło dolegliwości (np. sytuacja konfliktowa w rodzinie lub pracy, przewlekły stres, przepracowanie itp).
Czasem wystarczy nawet jedna rozmowa z psychologiem, żeby zrozumieć tło objawów co samo w sobie pomaga z nimi walczyć.