Kompulsywne kupowanie kosmetyków

Witam! Kompulsywnie kupuję szminki i inne kosmetyki do makijażu! Nie potrafię sobie z tym poradzić! Nie stać mnie na to! A mimo to wydaję i za każdym razem mam poczucie winy, które mi nie ułatwia rzucenia tego nałogu! Pragnę w ten sposób zaspokoić swoje pragnienie piękna, co rodzi się z samotności! Boję się poczucia braku, zawinionego ubóstwa!

Dzień dobry Pani.
Kompulsywne działanie - objadanie, kupowanie - jest najczęściej związane z trudnością by się zatrzymać, dopuścić do siebie i w pełni przeżyć jakieś uczucia - może rozczarowania, może smutku, złości, zazdrości, lęku. Pani najwyraźniej trochę łączy swoje zachowanie z tym jak Pani przeżywa samą siebie, swoją kobiecość i być może relacje z innymi kobietami. To dobrze. To buduje przestrzeń do pracy. Jeśli - tak jak Pani pisze - czuje Pani, że to Pani przeszkadza, utrudnia funkcjonowanie, to być może to dobry czas, żeby rozważyła Pani psychoterapię. A przynajmniej konsultację u psychoterapeuty. Psychoterapia jest taką formą pracy, która pozwala przyglądać się swoim przeżyciom i zachowaniom, rozumieć je, nazywać, nadawać znaczenia, oraz w konsekwencji zmieniać. Polecam :)
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz
http://www.psychoterapialodz.eu/

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Z podobnymi zaburzeniami można sobie poradzić w procesie psychoterapii.