Kontakt z chorym na chlamydia pneumoniae

moj roczny synek miał często kontakt z innym dzieckiem u którego właśnie stwierdzono chlamydie pneumoniae, raz był chory po wizycie i dostał antybiotyk i objawy zniknęły, czy powinnam sprawdzić czy synek nie ma tej bakterii również? dodam że ma podpuchnięte oczka od jakiegoś czasu ale żadnych innych objawów

Magdalena Mroczek

Konieczność diagnostyki pojawi się dopiero kiedy wystąpią objawy tj. ból gardła, chrypka, ból głowy, nieznacznie podwyższona ciepłota ciała czy suchy, nieproduktywny, długo utrzymujący się kaszel.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli syn nie ma żadnych objawów choroby to proszę się nie martwić. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt z lekarzem pediatrą. Pozdrawiam.