Kontynuacje snu postrzegane jako rzeczywistość

Podczas snu zdarzają mi się kontynuację. To znaczy śpię i wydaje mi się że otaczają mnie ludzie (np. sytuacja z pracy). Wydaje mi się, że rozmawiam z nimi. Jednak najdziwniejszą rzeczą jest to, że gdy śpię w samej bieliźnie to się ubieram. Skoro rozmawiam z ludźmi to nie będę z nimi rozmawiać w bieliźnie. Nagle uświadamiam sobie, że jestem u siebie i nikogo nie ma. Może zbyt emocjonalnie podchodzę do różnych rzeczy (praca, znajomi, studia) i to oddziałuje na sen? Proszę o odpowiedź.

Nawet poważne objawy psychopatologiczne pojawiające się tuż po lub przed snem tracą mocno na swojej złowieszczości, stają się elementem procesu fizjologicznego. Jeśli jednak niepokoi Panią treść snów, zapamiętuje je Pan i sen traci swoją funkcję uspokajającą i nie daje Pani wytchnienia po długim dniu to oznacza że Pani obrony psychiczne są osłabione. Sen jest bardzo ważnym elementem budującym nasz komfort psychiczny, jeśli pojawi się roztargnienie, ogólne zmęczenie, rozdrażnienie lub obniżenie nastroju wskazana będzie konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna. Zaznaczam równocześnie że sama treść snów chociaż może budzić Pani lęk nie jest niepokojąca.