Uczucie odcięcia od rzeczywistości

Mam pewien problem, z którym borykam się od dłuższego czasu: odczuwam tak jakby odcięcie od rzeczywistości, jakbym była świadkiem wydarzeń a nie ich uczestnikiem, tracę wtedy poczucie czasu i wszystko zaczyna mi się wydawać nierealne, jakbym była pogrążona we śnie. martwię się, czy to jest coś poważnego?

Witam,
Trudno po tak krótkim opisie stwierdzić co Pani jest, natomiast rozumiem że budzi niepokój.Radziłabym zasięgnąć porady lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy.Można skorzystać z konsultacji na NFZ bezpłatnie i bez skierowania.
Proszę się zastanowić przed wizytą,czy poczucie odrealnienia jest jedynym niepokojącym objawem,czy też jest coś jeszcze.Również istotne są pewne zdarzenia w Pani życiu mogące mieć wpływ na taki stan ,czy też przebyte lub przewlekłe choroby,leki,urazy,choroby psychiczne w rodzinie.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą ocenić Pani dolegliwości i jeżeli takie będzie wskazanie - zaproponują Pani odpowiednie leczenie /np.:psychoterapię, farmakoterapię/. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.