Koszmary nocne u 8-latka

moj synek ma 8 lat przechodzi teraz poczatki zapalenia oskrzeli mial przez kilka dni wysoka temperature bierze antybiotyk.kilka dni wczesniej zaczely sie u niego koszmary nocne mimo ze jest wybudzony dalej krzyczy placze trzesie sie mowi ze to wraca jestesmy bezradni.sen jest dziwny widzi jakies lecace pieniadze ktore musi lapac czyms one bardzo halasuja i gdzies w oddali slyszy mnie [mame]jak krzycze ze zle robi.jest przerazony.te sny sie powtarzaja prawie codziennie.jaki moze byc podloze.?

Witam,
można próbować narysować ten sen,by go wspólnie potem wytłumaczyć jako niegrożny.Może się okazać,że rysunek będzie o wiele bardziej czytelny i dla syna i dla Pani oraz,że będzie go można wtedy zneutralizować,jako coś zrozumiałego a więc nie straszącego.Jeżeli nie czuje się pani dobrze z tworzeniem opowieści,prosze powierzyć problem syna specjaliście,znającym sposoby pracy z marzeniami sennymi,symbolami fantazji dziecięcych itp.
Pozdrawiam