Krawawienie po wizycie u ginekologa

Witam, mam problem. Byłam dziś u lekarza, po badaniu zaczęłam lekko krwawić, wieczorem uprawiałam z mężem seks, pojawiło się trochę więcej krwi niż po badaniu. Mam dni płodne. Czy to krwawienie może spowodować, że nie zajdę w tym cyklu w ciążę? Do owulacji mam jeszcze dwa dni. Proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo się martwię, że przez to mogę nie zajść w ciążę.

Lek. Marta Hat

Witam! Po badaniu ginekologicznym może wystąpić niewielkie plamienie i nie należy się nim przejmować. Warto wziąć pod uwagę informację, czy wcześniej kiedykolwiek pojawiały się plamienia oraz zwrócić uwagę, czy plamienie ustępuje. Jeżeli nie ma innych nieprawidłowości, to plamienie powinno ustąpić i nie powinno być przeszkodą w zajściu w ciążę, choć oczywiście nie oznacza to, że na 100% zajdzie Pani w ciążę. Pozdrawiam serdecznie!