Krew na papierze po wypróżnieniu

Po wypróżnieniu zauważyłam krew na papierze. Była to krew tylko na papierze, w niewielkich ilościach, nie było jej w kale. Przez 2 kolejne dni czułam lekkie pieczenie i swędzenie. Stwierdziłam, że to hemoroidy, zakupiłam maść. Objawy ustąpiły, ale ostatnio po wypróżnieniu się zauważyłam coś w kale. Nie był on jednolity kolorem, a miał jaśniejsze, ale nie białe plamki, tylko z 1 strony. Poza tym nie mam innych objawów. Mam 23 lata. Czy to może być coś groźnego, czy po prostu reakcja na maść?

Magdalena StusiĹska

Być może to po prostu reakcja na zmianę diety lub maść. Jeżeli niepokojące objawy będą się powtarzać najlepiej skonsultować się z lekarzem proktologiem.