Krople żołądkowe w I trymestrze ciąży. Czy mogą zaszkodzić dziecku?

Witam,
jestem w 8 tygodniu ciąży. Ciąża do tej pory przebiegała bezobjawowo. Męczyły mnie jedynie wzdęcia i niestrawności. Na te dolegliwości zawsze pomagały mi krople żołądkowe. Tak więc i teraz (czyli będąc w 6 i w 7 tygodniu ciąży) zażywałam krople żołądkowe, łyżeczkę stołową rozpuszczałam w wodzie. Takie dawki zażywałam przez około 5 dni. Obawiam się, że mogło to zaszkodzić maleństwu.

Witam serdecznie!
Krople żołądkowe są przeciwwskazane w ciąży. Nie ma badań, które by odpowiadały na pytanie, czy i jak oddziałują one na płód, ale istnieje prawdopodobieństwo takiej interakcji. W ulotce znajdzie Pani informację, że nie wolno przyjmować ich w Pani stanie.
Proponowałabym korzystanie z preparatów i herbatek ziołowych przeznaczonych specjalnie dla Pań będących w ciąży.
Pozdrawiam