Krosta z białym czubkiem na penisie

Witam! Na penisie zrobiła mi sie duża, pojedyncza krosta z białym czubkiem, bardzo mnie boli. Nie uprawiałem jeszcze seksu. Co to może być?

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie samego opisu nie ma możliwości, aby w 100% udzielić odpowiedzi na postawione pytanie. Opis może sugerować jednak, że opisywana zmiana jest wynikiem stanu zapalnego w obrębie zatkanego gruczołu łojowego. Nie należy jej wyciskać. Proszę dbać o higienę okolicy, można stosować mydło antyseptyczne (kilka razy dziennie) + ewentualnie preparaty odkażające. Jeżeli nie będzie zadowalających efektów należy skonsultować się z dermatologiem, być może konieczne będzie włączenie dodatkowego leczenia. Pozdrawiam