Krwawienie i ból podbrzusza podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam ! Od niedawna zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy w moim zyciu. Pierwsza tabletke wzielam tydzien temu w czwartek przy pierwszym dniu krwawienia tak jak zalecil mi ginekolog. Po 6/7 dniach moj okres juz sie prawie skonczyl, a teraz zaczelo sie takie delikatne, skape krwawienie i bol podbrzusza( taki jak zawsze miewalam podczas bardzo obfitej miesiaczki) czy to jest normalne? czy powinnam udac sie do ginekologa i zmienic tabletki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas pierwszych miesięcy stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować krwawienia śródcykliczne. Nie powinny one budzić niepokoju. Jeśli jednak trwałyby one powyżej kilku dni i utrzymywały się dłużej niż przez kilka miesięcy, należy skonsultować się z ginekologiem w celu diagnostyki potencjalnych innych przyczyn krwawień międzymiesiaczkowych.