Krwawienie i ból podczas stosunku a długotrwała abstynencja seksualna

mam 39 lat,od siedmiu lat nie miałam zadnego meszczyzny i nie uprawiałam seksu.teraz spodkalam milosc mego zycia i mam problem.krwawie w trakcie po stosunku,przy wlorzeniu czuje bol,w poprzednim związku nie miałam nigdy takiego problemu,jak teraz,czy przyczyna tego jest długo letnie nie wspolzycie z meszczyzna czy to jakas inna choroba

Na tym etapie trudno mówić o chorobie. Być może jest to problem nie właściwej lubrykacji. Jedno jest pewne, przed dalszym współżyciem zalecana jest wizyta u ginekologa w celu postawienia dokładnej diagnozy.

Witaj
Poruszyłaś w opisie wiele wątków, które się jednak ze sobą łączą. po pierwsze, każdy mężczyzna jest inny i także jego organ może nie pasować od razu, tak jakbyś Ty tego chciała. Następna sprawa to długi okres abstynencji - może być przyczyną mikro otarć, tym bardziej, ze nie napisałaś jak u ciebie z nawilżeniem przedsionka pochwy, a już ból jest sygnałem który może, ale nie musi świadczyć o lekkim niedopasowaniu, co może ustąpic np przy zmianie pozycji. To nie choroba , ale radziłabym pójść do seksuologa po poradę i ewentualne wskazówki co do postępowania . Pozdrawiam