Krwawienie miesiąc po porodzie a możliwość stosowania tamponów

Dzień dobry, 5.06.2014 urodziłam dziecko, miesiąc po porodzie zaczęłam krwawić. To normalne? I czy można używać już tampony ? Dodam też że 5.07.2014 uprawiałam seks, czy te krwawienie jest przez to ? Oprócz tego, spuchły mi nogi a do ginekologa mam dopiero wizytę w sierpniu a trochę się boję że coś może być nie tak jak powinno.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani czy karmi Pani dziecko piersią. Jeśli nie, opisane krwawienie może być bowiem pierwszą miesiączką. Teoretycznie przyczyn może być jednak wiele, w w tym może być to skutek pierwszego po porodzie współżycia. A propos obrzęków: powinien je ocenić lekarz pierwszego kontaktu, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią, ew. zleci badania dodatkowe oraz pokieruje dalszym postępowaniem.