Krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus

Dzień dobry. Mam 19 lat. Od roku biorę tabletki Lesiplus 24+4. Tabletki biorę regularnie o tej samej porze, nie zdarzyło mi się zapomnieć. 9 stycznia wzięłam pierwszą tabletkę placebo. 14 stycznia pojawiło się krwawienie z odstawienia. 15 stycznia zaczęłam nowe opakowania. Dzisiaj, 27 stycznia pojawiło się krwawienie, chociaż jestem w połowie kolejnego opakowania. Co to może oznaczać? Czy to normalne?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Krwawienie śródcykliczne jest jednym z działań niepożądanych preparatu. Jeżeli doszło do stosunku, który mógł zakończyć się ciążą proponuję wykonać test ciążowy, jeśli będzie negatywny a plamienia będą nawracały w następnych cyklach proszę udać się do lekarza, być może konieczna będzie zmiana preparatu.
Pozdrawiam