Bariatra i jak się do niego dostać

Witam. Zacznę od tego, że mam 45 lat, ważę 98 kilo, wzrost 168 centymetrów. Moim problemem jest niepohamowany apetyt i w związku z tym nadwaga. Od dawna próbuję różnych diet, trochę biegam, mam aktywny tryb życia, jednak nie mogę nic schudnąć, bo każdy wysiłek rekompensuję żarełkiem. W tej sytuacji, wydaje mi się, że mógłby mi pomóc bariatra i operacja zmniejszania żołądka. Moje pytanie to jak zacząć proces kwalifikacji do operacji bariatrycznej refundowanej przez NFZ? Przyznam, że nie mam pomysłu co mogłabym jeszcze zrobić, dlatego chciałabym się skonsultować z bariatrą. Nie wiem co powinnam jeszcze zrobić przed wizytą u bariatry? Szukałam na ten temat informacji w internecie, ale nie znalazłam wiadomości, które są mi potrzebne. Jakie kroki powinnam podjąć, żeby dostać się do bariatry na NFZ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

udac się do lekarza Poz i poprosić o skierowanie do poradni dietetycznej. W Warszawie NFZ ma Instytut na Powsińskiej,
jeżeli leczenie dietetyczne nie przyniesie skutku dostanie Pani skierowanie do bariatry, można też skonsultować się odpłatnie w szpitalu Damiana bezpośrednio z bariatrą.

Pozdrawiam