Krzyczę na żonę, robię różne rzeczy i tego nie pamiętam - czy to schizofrenia?

Witam, mam 27 lat i od pewnego czasu mam problemy ze sobą, z którymi nie potrafię sobie poradzić. Mam wspaniałą żonę, którą kocham i szanuję, przychodzi jednak czas że strasznie ją krzywdzę. Odbywa się to zarówno bez spożywania, jak i po spożywaniu nieznacznej dawki alkoholu. Podczas kłótni z nią, obrażam ją, mówię rzeczy których normalnie bym jej nie powiedział, nie użył w stosunku do niej. Przeradza się to w agresję (bez rękoczynów) na rzeczach martwych. Po wszystkim mało co pamiętam, w zasadzie nic. Żona wszystko mi opowiada i przeżywam dramat. Czym to może być spowodowane? Ostatnio już przeszedłem samego siebie, zacząłem na portalu społecznościowym klikać a właściwie flirtować z innymi kobietami, ale oczywiście na klikaniu się kończy. Nie wiem czy to jakieś rozdwojenie osobowości? Bo nie mam zamiaru jej zdradzać:( Potem tego żałuję wszystkiego i ciągle naprawiam swoje winy:(   Proszę o pomoc, jeśli to możliwe. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Opisane przez Pana objawy nie są patognomoniczne dla żadnego zespołu chorobowego, dlatego konieczne jest uszczegółowienie wywiadu przez specjalistę.

Przedstawiony obraz zachowań nie jest typowy dla schizofrenii, która charakteryzuje się objawami wytwórczymi (omamy słuchowe, urojenia oddziaływania), nasyłaniem myśli. Pacjenci zwykle przestają dbać o porządek, własny wygląd i higienę.

W Pana przypadku należałoby się zastanowić nad zaburzeniami osobowości. W tym celu powinien zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie lekarz specjalista zbada Pana i postawi właściwe rozpoznanie. Na podstawie postawionej diagnozy lekarz zdecyduje, czy wystarczy leczenie farmakologiczne czy konieczna będzie psychoterapia.

Pozdrawiam