Który to tydzień ewentualnej ciąży?

Który to tydzień ewentualnej ciąży? Ostatnią miesiączkę miałam 21.02.2016 roku monitorowaną owulację 8.03 lub 9.03. Miesiączki nie dostałam spóznia się już około 5 dni, wykonałam dwa testy oba pozytywne, po świętach wybieram się na badanie krwi. Mam takie pytanie w którym tygodniu ewentualnej ciąży jestem????

Witam.

Jest to prawdopodobnie 5 tydzień ciąży - według reguły Naegelego za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki.
Obliczony wg tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc kartę ciąży.

Natomiast wiek zapłodnieniowy, który liczy się od momentu gdy rzeczywiście doszło do poczęcia jest o 2 tygodnie krótszy.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org