Kwaśny smak w ustach po spożyciu kawy i słodyczy

Co oznacza kwasny smak w ustach po spozyciu slodkiego i kawy.Mam tak od 3 mies.Jak sobie z tym radzic?

Ten smak może być jednym z początkowych objawów zgagi. Ażeby go uniknąć należy zacząć stosować się do zasad żywieniowych dla osób cierpiących na nadkwaśność i najlepiej nie spożywać kawy w ogóle, gdyż działa ona silnie drażniąco na śluzówkę przewodu pokarmowego. Jeżeli nie można z kawy zrezygnować to najlepiej spożywać ją razem z mlekiem, ażeby złagodzić szkodliwe działanie. Przyczyną odczuwanego dyskomfortu może być także zmiana flory bakteryjnej w obrębie jamy ustnej. Wtedy dobrym sposobem na przywrócenie równowagi jest zastosowanie preparatu probiotycznego (choć głównie działa on w obrębie mikroflory jelitowej może także korzystnie wpłynąć na stan flory bakteryjnej w jamie ustnej).