Łagodny węzeł chłonny - czy mozna coś z nim zrobić?

Mam 50 lat. Jestem kobietą, która urodziła i karmiła dwoje dzieci - ostatnie urodziłam w 1998 roku i karmiłam 3 lata. W mammografii wyszły mi łagodne węzły chłonne. Bardzo boli mnie cały dół pachowy pod lewą ręką, czy można coś zrobić?

Witam serdecznie.

Łagodne węzły chłonne oznaczają węzły, które nie są powiększone z przyczyn nowotworowych. Skoro odczuwa Pani dolegliwości bólowe, warto byłoby aby przede wszystkim zbadał Panią lekarz oraz wykonał dodatkowo USG dołu pachowego oraz piersi.

Przez internet niestety nie mogę postawić diagnozy, nie mając o pani wszelkich potrzebnych informacji ani nie mogąc Pani zbadać. Przyczyny bólu u Pani mogą być najprawdopodobniej neurologiczne (nerwoból) lub infekcyjne.

Pozdrawiam serdecznie.