le należy odczekać po zmianie leku asertin na escitil?

Ile należy odczekać po zmianie leku asertin na escitil. Asertin biorę od 3 miesięcy.

Witam! Leczeniem farmakologicznym zajmuje się lekarz i on wie jak się zmienia leki. Znaczna część lekarzy stosuje tzw. "zmianę na zakładkę", czyli obniża dawkę leku zmienianego i zaleca niską dawkę leku wprowadzanego. Przez pewien czas leczona osoba przyjmuje dwa leki w obniżonych dawkach. Jednak tym musi się zajmować lekarz, ponieważ są leki gdzie przy zmianach wymagany jest okres karencji, np. blokery wychwytu zwrotnego MAO!!! Powodzenia i więcej zaufania do swojego lekarza. W. Łuczkowski.